
Czarnogóra - wyprawa 4x4 - majówka 2022
29.04. - 08.05.2022
Czarnogóra to kraj, który urzekł nas swoimi krajobrazami. Do tej pory traktowaliśmy go tranzytowo, kierując się do nieco odleglejszej Albanii. W tym roku (2022) postanowiliśmy to zmienić i oto jest ... zupełnie nowy kierunek w naszym wyprawowym kalendarzu. Trasa to w większości mocno zniszczone górskie szutrówki oraz wąskie asfalty.
W piątek - 29.04. spotykamy się w Pile, skąd odbieracie nasze samochody - Wasze w tym czasie, będą stały na bezpiecznym parkingu. Z tymi, którzy pojadą swoimi autami - spotykamy się po drodze ;). Pierwsze dwa dni rezerwujemy na dojazd, będzie to czas wypełniony jazdą, ale jego trudny zrekompensuje nam nocleg na campingu w pobliżu kanionu rzeki Tara.
Po dwóch dniach męczącej jazdy zaproponujemy Wam odpoczynek od samochodu :) Auto zamienimy na prawie kilometrowej długości zjazd na tyrolce oraz widokowy i widowiskowy rafting na rzece Tara. Rafting to prawie 18km szalonej adrenaliny. Wieczorem siądziemy w campingowej restauracji i będziemy próbowali lokalnych potraw.
Następnego dnia podążając przez Durmitor czyli najwyższe pasmo górskie w Czarnogórze pojedziemy nad kanion Suisca, który podobnie jak kanion TARY objęty ochroną UNESCO. Stamtąd, niespiesznie, krętymi drogami przejedziemy na miejsce biwakowania - spać będziemy albo nad zalewem Piva lub gdzieś w górach w pobliżu granicy bośniackiej.
Kolejny dzień, to kilometry pięknych, górskich dróg Czarnogóry. W planie na ten dzień jest Pivski Monastyr, rzeka, a raczej jezioro Pivsko oraz miasto Nikic. Przekonamy się też, że droga wojenna znajduje się nie tylko w Gruzji, ale i w Czarnogórze i prowadzi do campingu w Herceg Novi.
Z Herceg Novi asfaltami pojedziemy do Kotoru - miasta znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalne i Przyrodniczego UNESCO, będzie okazaja do samodzielnego zwiedzenia miasta. Stamtąd wiedzeni zapachem wybornej szynki i jeszcze lepszej rakiji udamy się do Njegus, a stamtąd przez Budwę i jej niezwykłą twierdzę skierujemy się ku ... czarnogórskiej plaży nudystów... ;) żartujemy - campingowi w pobliżu miasteczka Sveti Stefan.
Pełni wrażeń po wspomnianej plaży przez Vizapar nad Jeziorem Szkoderskim pojedziemy znów w góry, gdzie znajdziemy nocleg wśród wysokich skał na granicy z Albanią.
Najlepsze zostawiamy na koniec - długie odcinki, prowadzące przez słabo zamieszkałe górskie rejony Czarnogóry. Wąskimi, końskimi dróżkami wjedziemy na wysokość prawie 2000 m n.p.m., a później odpoczniemy chwilkę nad Jeziorem Plavskim. W tym dniu powoli będziemy żegnali się z gościnną Czarnogórą - przed nami znów dwa męczące dni dojazdowe.
Trasa wyprawy:
Piła
Startujemy!Tara
170 m nad ziemiąTara
Czas na rafting!Crna Gora
DurmitorKotor
plażing...Crna Gora
miejsce absolutnie niesamowitePlav
1800 m n.p.m.Piła
wracamy!
Koszty uczestnictwa
Udział własnym samochodem terenowym
za 2 osoby, każda kolejna +250 pln
- przygotowanie wyprawy
- wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
- atmosferę wprost z "Camel Trophy"
- autorski i bogaty program wyjazdu
- koszulki, naklejki, gadżety
- wsparcie mechanika
Udział wynajętym samochodem
za 2 osoby, każda następna +250 pln
- wynajem sprawdzonego Land Rovera
- przygotowanie wyprawy
- wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
- atmosferę wprost z "Camel Trophy"
- autorski i bogaty program wyjazdu
- koszulki, naklejki, gadżety
- pełne wyposażenie campingowe
- ubezpieczenie NNW i OC wysokiej klasy
- mnóstwo przygód i dobrej zabawy
- opieka mechanika
Cena nie zawiera:
- opłat drogowych i mandatów :),
- noclegów w hotelach,
- posiłków i jedzenia w restauracjach,
- kosztów paliwa (z wyjątkiem sytuacji, kiedy jedziesz w samochodzie razem z prowadzącym),
- biletów wstępów do atrakcji turystycznych.
Pozostałe informacje:
- noclegi na campingach (ok. 30 pln / os),
- rafting - 40 - 45 EUR,
- tyrolka - 20 - 25 EUR,
Uwaga:
Na naszych wyprawach to często Wy decydujecie co chcecie robić. Nasz plan wyprawy jest ramowy. Jest to możliwe, dzięki temu, że jesteśmy niezależni od od hoteli, kolejek, autobusów. Możemy zmieniać plany z dnia na dzień - jeśli tylko Wam to będzie pasowało. Jesteśmy klubem zrzeszającym podróżników, ludzi mających pasję i wspólne zainteresowania. Nie jesteśmy biurem podróży, chcemy pokazać Wam to co sami kochamy i zarazić Was miłością do podróży i odkrywania innych kultur. Dzięki temu, że nasze samochody są kompletnie wyposażone w sprzęt wyprawowy - w tym namioty dachowe, kuchenki, sprzęt do gotowania, potrafimy zorganizować wyjazdy taniej niż tradycyjne biura podróży. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Wyprawa jest zaplanowana i skalkulowana dla 18 osób lub 5 aut.

Jeśli masz pytania zadzwoń +48 603 499 338
lub napisz info@land4travel.com
Dlaczego powinieneś pojechać właśnie z nami?
Dzięki możliwości wynajęcia kompletnie wyposażonych samochodów terenowych, możesz przeżyć niesamowitą przygodę w Polsce i za granicą
Gwarancja dobrej zabawy
Dla każdego, coś miłego - to nie tylko przysłowie, ale towarzyszące nam na co dzień motto.
Sprawdzenie samochodu
Bezpłatny przegląd Twojego samochodu przed i po wyprawie, w naszym warsztacie w Gdańsku.
Niezwykłe miejsca
Na naszej liście znajdują się zarówno popularne atrakcje oraz te położone z dala od utartych szlaków.
Według potrzeb
Tempo podróży dostosowane w sam raz do Waszych potrzeb.
Szkolenie z jazdy w terenie
Pod okiem doświadczonych kierowców poznasz tajniki jazdy off-road'owej oraz techniki przepraw.
Ognisko i integracja
Wieczorami rozpalamy ognisko i rozmawiamy... często do białego rana, przy jednym "bezalkoholowym" ;)
Opinie naszych klientów
nie musisz nam wierzyć... ale oni już wiele razy wyjechali z nami :)

Napisz do nas i dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej na temat organizowanych przez Land4travel wyjazdów, odpowiemy na każdy mail
land4travel.com sp. z o.o.
ul. Kilińskiego 5c/24
80-452 Gdańsk
Tomek - tel. +48 603 499 338
email: info@land4travel.com