Co warto wiedzieć?

czyli najczęściej zadawane pytania

Zebraliśmy tutaj garść pytań i odpowiedzi, które najczęściej zadawali podróżujący z nami. Znajdziesz tu odpowiedź na większość nurtujących Ciebie pytań. Staraliśmy się jak najbardziej zaspokoić Twoją ciekawość, Jeśli jednak nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania - zadzwoń lub zadaj pytanie korzystając z formularza kontaktowego na dole strony.
1Chcemy pojechać z dziećmi, ale nie wiemy czy nie będą się nudzić.
Nie będą :) zwłaszcza jeśli pojedziecie na wyprawę - "Gruzja rodzinnie". Jadą tam również inne dzieci. Skorzystamy z raftingu, "małpiego gaju", wycieczki konnej, będziemy w delfinarium. Jeśli będziecie chcieli, to możemy zorganizować pływanie z delfinami - co jest niezapomnianym przeżyciem. Ten wyjazd jest organizowany z myślą o dzieciach. Oczywiście możecie zabrać swoje pociechy również na inne wyprawy, ale wówczas trzeba pamiętać, że ich obecność nie powinna zakłócać przebiegu wyjazdu.
2Czy mogę sobie wybrać z kim będę spać w namiocie?
Tak :) nie ingerujemy w Twoje wybory. Na każdym samochodzie znajduje się namiot dachowy dla 2 dorosłych i 2 dzieci. Jeśli jednak będziecie chcieli spać sami, to prowadzący udostępni rozkładany namiot i karimatę. Śpiwór powinniście zabrać ze sobą.
3Jak będą wyglądały posiłki?
Posiłek dla siebie każdy przygotowuje we własnym zakresie - w samochodach znajdziecie komplet naczyń niezbędnych do ugotowania jedzenia - garnki, patelnie, sztućce, kubki. Będziemy również zatrzymywali się w miejscowych (sprawdzonych) barach i restauracjach, żeby zakosztować lokalnego jedzenia. Po drodze będziemy się zatrzymywali, aby uzupełnić zapasy jedzenia i wody.
4Jak będziemy się myć?
Każde nasze auto jest wyposażone w prysznic z ciepłą wodą :) chcąc się umyć wystarczy, że na chwilę przed przyjazdem na biwak włączycie grzanie wody. Prowadzący Was poinformuje przez CB, kiedy najlepiej to zrobić. Zwykle będziemy biwakowali nad jeziorem lub rzeką, więc z dostępem do wody nie będzie problemu. Zbiorniki z wodą do mycia będziemy uzupełniali w przydrożnych źródełkach lub na stacjach benzynowych. Oprócz prysznica, w każdym samochodzie znajdziecie przenośną kabinę prysznicową.
5Czy Wasze wyprawy są bezpieczne?
Oczywiście. Jeździmy sprawdzonymi samochodami, po sprawdzonych trasach i do sprawdzonych miejsc. Jeździmy z dala od rejonów objętych działaniami wojennymi. Jeździmy zwykle z dala od głównych dróg, przez co jesteśmy mniej narażeni na nieprzewidywalne zachowania innych kierowców. Każdy uczestnik wyprawy jest dodatkowo ubezpieczony od kosztów leczenia (KL) i następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)
6Jak wygląda przeciętny dzień na wyprawie?
Mamy sprawdzony model działania - po wielu latach wyjazdów wiemy co jest ważne i w oparciu o tę wiedzę planujemy wyjazdy. Zwykle grupę dzielimy na dwie części - "rannych ptaszków" i "śpiochów". "Ranne ptaszki" wyjeżdżają o 9.00 i mają czas na zwiedzanie oraz częstsze postoje np. na robienie zdjęć. Między 13.00 a 15.00 zatrzymujemy się na posiłek w lokalnej restauracji lub gdzieś w pięknych okolicznościach przyrody. Na nocleg zatrzymujemy się na 1-2 godziny przed zmierzchem.
Grupa "śpiochów" (jeśli tacy się znajdą) wyjeżdża godzinę później - trochę mniej zwiedza i rzadziej zatrzymuje się np. na robienie zdjęć czy przerwę.
Jeśli jest taka potrzeba to zatrzymujemy się na zakupy, tankowanie lub napełnianie zbiorników z wodą. Na każdej z wypraw zaplanowane są dni na "nic nierobienie" - wówczas cały dzień spędzamy w ciekawym miejscu - jedni odpoczywają a inni zwiedzają.
Trzeba jedna pamiętać, że na wyprawie każdy dzień jest inny i nie możemy wykluczyć zmiany planów z powodu awarii czy "niezaplanowanych atrakcji".
7Jak są wyposażone Wasze samochody i co muszę zabrać ze sobą?
Każde auto jest kompletnie wyposażone wyprawowo - znajdziesz tam dwa dwuosobowe namioty dachowe, stolik i krzesełka turystyczne dla całej załogi, garnek, patelnię, czajnik oraz kuchenkę gazową, na której możesz przygotować posiłek. W samochodach jest również zamontowany prysznic z ciepłą wodą, a w bagażnikach znajdziecie przenośną kabinę prysznicową. To w jaki sposób są wyposażone nasze samochody możesz również sprawdzić na tej stronie. W samochodach mamy wszystko co jest potrzebne, żeby w miarę komfortowo spędzić urlop :) To co powinieneś zabrać ze sobą to śpiwór, rzeczy osobiste, paszport i ... dobry humor :)
8Zapiszę się na wyprawę, ale moje plany się zmienią, co wtedy?
Naszym priorytetem będzie zwrócenie Ci zaliczki.
Jeśli zrezygnujesz do 2 miesięcy przed terminem wyjazdu, to zwrócimy Ci 100% wpłaconych środków.
Jeśli zrezygnujesz na mniej niż 15 dni przed wyjazdem, to zwrócimy Tobie 50% zaliczki.
Jeśli z Twojej zaliczki ponieśliśmy już koszty zakupu pozwoleń lub rezerwacji, to zwrot pomniejszymy o te wydatki. Oczywiście musimy je Ci udokumentować.
Jeśli wyprawa zostanie odwołana z naszego powodu, to zwracamy Tobie całą wpłaconą kwotę.
9Czy mogę dostać rabat?
Chociaż realizujemy wyjazdy najwyższej jakości (a to kosztuje), to jesteśmy w stanie zaproponować Wam zniżkę, jeśli zbierzecie większą grupę przyjaciół, z którymi chcielibyście spędzić urlop. Chcesz poznać szczegóły? - napisz na adres info@land4travel.com

Dlaczego powinieneś pojechać właśnie z nami...?

... bo tylko z nami poczujesz atmosferę rajdu Camel Trophy, nie martwiąc się o nic. 100% frajdy!

Poprowadzą Was doświadczeni przewodnicy

Jeśli masz pytania dzwoń +48 603 499 338

lub napisz info@land4travel.com

Opinie naszych przyjaciół

nie musisz nam wierzyć... ale oni już wiele razy wyjechali z nami :)
 • Marzenka, Sławno
  POLECAM

  @Land4travel dziękuję ślicznie, że mogłam razem z Wami zasmakować cygańskiego życia, a także poznać nową siebie.
  Mam nadzieję, że moja przygoda z LR dopiero się zaczyna.
  Pomogliście mi spojrzeć na życie z innej perspektywy.
  Bardzo, ale to bardzo, jeszcze raz serdecznie dziękuję.
  Do zobaczenia
  Marzenka
  Marzenka, Sławno
  Gruzja
 • Beata, Londyn
  Dziękujemy za niezapomniane wrażenia i pokazanie nam jak wspaniale można podróżować odkrywając mniej uczęszczane trasy i podziwiając piękno natury. Ten wyjazd to była dla nas BOMBA!
  Dzięki Wam pokochaliśmy Gruzję i Land Rovery 😆
  To Wy pokazaliście nam „inny wymiar podróżowania”. I za to szczere i ogromne dzięki!
  Było rewelacyjnie, organizacja na najwyższym poziomie, same pozytwy. Z Wami nie można było się nudzić! 🙂
  To na pewno nie był ostatni raz z Wami 😍
  Beata, Londyn
  Gruzja
 • Iwona, Wrocław
  Niezapomniana podróż z land4travel Uzbekistan - Gruzja!!! Wolność i poczucie bezpieczeństwa!!!! Dzięki wielkie!
  Iwona, Wrocław
  Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Gruzja
 • Ania, Gliwice
  Subiektywnie, raczej poza szlakiem, więc baaaardzo interesująco. Wspaniała organizacja. Wspaniali ludzie. Wspaniali uczestnicy. Moc wrażeń. Pamięć przepełniona 🙂 Dzięki land4travel
  Ania, Gliwice
  Kirgizja
 • Wyjazd z Krzyśkiem był przyjemnością, samochód był dobrze przygotowany, a jak pojawił się problem, to potrafił go od razu rozwiązać. Krzysiek dzięki swojej otwartości, łatwo nawiązuje kontakty i brata się z "lokalesami". 3 tygodnie w Ameryce Południowej były dobrze spędzonym czasem.
 • Zobaczyłam miejsca, gdzie do tej pory nie był nikt z moich znajomych! Pierwszy raz poczułam atmosferę zlotu miłośników aut marki Land Rover w Argentynie :) Chłopaki, gdzie jedziecie za rok?
 • Sporo czasu w samochodzie, ale tango w boskim Buenos mi wszystko zrekompensowało. Po wyjeździe z Land4Travel kupiłem swoją terenówkę, następnym razem jadę swoim Defem.
  Rysiek, Gorzów
  Argentyna
 • Panowie, nie jest to taki hardcore jak obiecujecie :) niemniej wyjazd wart przeżycia, Gruzja po góralsku jest nie-sa-mo-wi-ta, a zepsuty samochód wymienili w 6h na inny, zuchy, nie straciłam nic z wyjazdu!
  Ania, Koszalin
  Gruzja po Góralsku

Napisz do nas i dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej na temat organizowanych przez Land4travel wyjazdów, odpowiemy na każdy mail

Adres email
Treść wiadomości:

land4travel.com

IT Service Tomasz Maj
81-629 Gdynia
ul. Stawna 1a/15
NIP 584-117-40-20

Tomek - tel. +48 603 499 338
Krzysiek - tel. +48 793 651 316

email: info@land4travel.com

×
Polecam!