Polska, Rosja, Kazachstan, Kirgizja - wyprawa 4x4

01.06. - 15.06.2019

6
państw
5500
kilometrów
15
dni
4
trudność

Ten wyjazd polecamy szczególnie osobom, które cenią sobie niewiadomą w podróży i są otwarci na zmiany. Trasa wyprawy będzie wiodła z Gdańska, przez Łotwę, Litwę, Rosję, Kazachstan do Kirgistanu.

Zakładamy, że podczas tego wyjazdu jedyną pewną - jest zmiana planu i miejsc, które zobaczymy. Oczywiście - jest kilka miejsc, które na pewno chcemy odwiedzić (o tym poniżej), ale zakładamy możliwość zmiany trasy, po to aby zobaczyć coś o czym wcześniej nie widzieliśmy, że jest blisko naszego szlaku. Często właśnie podczas podróżowania o najciekawszych miejscach dowiadujemy się od miejscowych. Często okazuje się, że warto te informacje sprawdzać - zjechać ze szlaku i odkryć to, czego nie ma w przewodnikach.

Jest to najdłuższy z naszych wyjazdów - aby z nami pojechać musicie zarezerwować sobie 15 dni, w tym czasie zrobimy ponad 5500 km, po drodze zwiedzając mnóstwo ciekawych miejsc.

Wyprawę zaczynamy w Gdańsku i jeszcze tego samego dnia chcemy dojechać na kamping w pobliżu jeziora Wigry. Następnie skierujemy się w kierunku Wilna, gdzie spędzimy kilka godzin zwiedzając między innym Ostrą Bramę i Cmentarz Na Rossie.

Z Wilna, nie tracąc specjalnie czasu, pojedziemy do Moskwy. W Moskwie zwiedzimy najważniejsze zabytki - Plan Czerwony, Kreml, Sobór Wasyla Błogosławionego czy Mauzoleum Lenina. Jeśli wystarczy czasu, to w Rosji zaplanowaliśmy wizytę w starych, opuszczonych bazach wojskowych :) zaprowadzi nas tam Denis - nasz rosyjski przyjaciel.

Po wyjeździe z Moskwy, czeka na nas najtrudniejszy kawałek naszej wyprawy - prawie 4000 km przez Rosję i kazachskie stepy, ale .. cel uświęca środki! A naszym celem jest spędzenie kilku dni w Kirgistanie :) Niemniej, spróbujemy Wam trochę osłodzic kazachski "kawałek" naszej trasy - po drodze zrobimy sobie zdjęcie przy wjeździe do Kosmodromu Bajkonur, a później zwiedzimy dawną stolicę Kazahstanu - Kyzyłordę (do 1929 r.) oraz meczety Turkiestanu.

Po przejechaniu 4000 km dojedziemy do celu naszej wyprawy - do Kirgizji. Omijając Biszkek wyruszymy na południe w kierunku słynnej M41 - Pamir Highway. Po drodze miniemy Dolinę Suusamyrskią, o której Kapuściński w "Kirgiz schodzi z konia" pisał, że nie ma słów, którymi można opisać piękno tej krainy, "jednej z najcudowniejszych na świecie. Naokoło ośnieżone góry, a tu w dole niekończące się łąki, słońce, wspaniałe powietrze”. Naszym celem jest jezioro Songkul, gdzie zostaniemy na nocleg. Będziemy spać na ponad 3 000 m n.p.m. Na zewnątrz będzie chłodno :) Chętni będą mogli sprawdzić, jak śpi się w jurtach. Nad jeziorem możemy zorganizować pokaz kirgiskiej kuchni. Nad Songkul warto spróbować wyrabianego na miejscu masła, śmietany czy ... kumysu. Będzie też czas na konny trekking.

Z Songkul szutrową i kręta drogą pojedziemy Dolina Małego Naryniu i po przejechaniu przez przełęcz Tosor, położoną na wysokości prawie 4000 m n.p.m, dojedziemy do jeziora IssykKul - największego jeziora w Kirgizji. Na północy jeziora mieszkańcy Biszkeku spędzają wolny czas. My dojedziemy do Tamgi, gdzie zatrzymamy się u Saszy - w hostelu. Z Tamgi skierujemy się do Biszkeku, gdzie zakończymy nasza wyprawę.

Ta trasa to nie "bułka z masłem", to bardzo trudna i wymagająca podróż, dla prawdziwych podróżników. Nie obiecujemy luksusów - spać będziemy w namiotach, namiotach dachowych, a chętni będą mogli wybrać nocleg w przydrożnych guesthaus'ach. Po drogach Rosji i Kazachstanu pokonamy ponad 4000 km. Po drogach w Kirgistanie przejedziemy około 700 km, w 60% będą to drogi szutrowe, niekiedy trudne, ale zawsze bezpieczne. W kilku miejscach wysokości mogą zbliżyć sie 4000 metrów. Najwyższa przełęcz ma 3960 metrów. Przewidywane temperatury od 0 do 40 stopni.

Zobacz trasę wyprawy

Trasa wyprawy:

 • Gdańsk

  ...startujemy
 • Wilno

  co w Ostrej świecisz Bramie!
 • Moskwa

  smak tajemnicy
 • Bajkonur

  trafimy na start rakiety?
 • Turkiestan

  w krainie meczetów
 • Ałmaty

  Zielony Bazar
 • Wąwóz Charyn

  widok nie z tej Ziemi
 • Tamga

  z wizytą u Saszy
 • Tosor

  wjeżdżamy na 3960 m npm
 • Mały Naryń

  impreza na skrzyżowaniu rzek
 • Song Kul

  jedziemy na 3016 m n.p.m.
 • Biszkek

  ... czy to już koniec?

Koszty uczestnictwa

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego na trasie Biszkek - Warszawa
 • wiz i opłat wizowych (Rosja - około 500 pln),
 • posiłków i restauracji,
 • kosztów paliwa (z wyjątkiem sytuacji, kiedy jedziesz w samochodzie razem z prowadzącym)
 • biletów wstępów do atrakcji turystycznych

Pozostałe informacje:

 • samolot - Biszkek - W-wa - (obecnie ok. 800 pln)
 • paliwo - ok. 3 zł/l,
 • hotele - 3-4 noce, zależnie od pogody (ok. 15$/os/noc),
 • restauracje - ok 100$ od osoby
 • dodatkowe atrakcje - ok 100$ od osoby

Uwaga:

Ceny lotów często się zmieniają! Obecnie bilety lotnicze kosztują około 1 000 zł. Pamiętaj, im prędzej kupisz bilet - tym będzie on tańszy.

Na naszych wyprawach to często Wy decydujecie co chcecie robić. Nasz plan wyprawy jest ramowy. Jest to możliwe, dzięki temu, że jesteśmy niezależni od od hoteli, kolejek, autobusów. Możemy zmieniać plany z dnia na dzień - jeśli tylko Wam to będzie pasowało. Jesteśmy klubem zrzeszającym podróżników, ludzi mających pasję i wspólne zainteresowania. Nie jesteśmy biurem podróży, chcemy pokazać Wam to co sami kochamy i zarazić Was miłością do podróży i odkrywania innych kultur. Dzięki temu, że nasze samochody są kompletnie wyposażone w sprzęt wyprawowy - w tym namioty dachowe, prysznice, kabiny prysznicowe, kuchenki, sprzęt do gotowania, potrafimy zorganizować wyjazdy taniej niż tradycyjne biura podróży. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Jeśli masz pytania zadzwoń +48 603 499 338

lub napisz info@land4travel.com

Dlaczego powinieneś pojechać właśnie z nami?

Dzięki możliwości wynajęcia kompletnie wyposażonych samochodów terenowych marki Land Rover Discovery II, możesz przeżyć niesamowitą przygodę w Polsce i za granicą

Zdjęcia z poprzednich wypraw

Opinie naszych klientów

nie musisz nam wierzyć... ale oni już wiele razy wyjechali z nami :)
 • Marzenka, Sławno
  POLECAM

  @Land4travel dziękuję ślicznie, że mogłam razem z Wami zasmakować cygańskiego życia, a także poznać nową siebie.
  Mam nadzieję, że moja przygoda z LR dopiero się zaczyna.
  Pomogliście mi spojrzeć na życie z innej perspektywy.
  Bardzo, ale to bardzo, jeszcze raz serdecznie dziękuję.
  Do zobaczenia
  Marzenka
  Marzenka, Sławno
  Gruzja
 • Beata, Londyn
  Dziękujemy za niezapomniane wrażenia i pokazanie nam jak wspaniale można podróżować odkrywając mniej uczęszczane trasy i podziwiając piękno natury. Ten wyjazd to była dla nas BOMBA!
  Dzięki Wam pokochaliśmy Gruzję i Land Rovery 😆
  To Wy pokazaliście nam „inny wymiar podróżowania”. I za to szczere i ogromne dzięki!
  Było rewelacyjnie, organizacja na najwyższym poziomie, same pozytwy. Z Wami nie można było się nudzić! 🙂
  To na pewno nie był ostatni raz z Wami 😍
  Beata, Londyn
  Gruzja
 • Iwona, Wrocław
  Niezapomniana podróż z land4travel Uzbekistan - Gruzja!!! Wolność i poczucie bezpieczeństwa!!!! Dzięki wielkie!
  Iwona, Wrocław
  Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Gruzja
 • Ania, Gliwice
  Subiektywnie, raczej poza szlakiem, więc baaaardzo interesująco. Wspaniała organizacja. Wspaniali ludzie. Wspaniali uczestnicy. Moc wrażeń. Pamięć przepełniona 🙂 Dzięki land4travel
  Ania, Gliwice
  Kirgizja
 • Wyjazd z Krzyśkiem był przyjemnością, samochód był dobrze przygotowany, a jak pojawił się problem, to potrafił go od razu rozwiązać. Krzysiek dzięki swojej otwartości, łatwo nawiązuje kontakty i brata się z "lokalesami". 3 tygodnie w Ameryce Południowej były dobrze spędzonym czasem.
 • Zobaczyłam miejsca, gdzie do tej pory nie był nikt z moich znajomych! Pierwszy raz poczułam atmosferę zlotu miłośników aut marki Land Rover w Argentynie :) Chłopaki, gdzie jedziecie za rok?
 • Sporo czasu w samochodzie, ale tango w boskim Buenos mi wszystko zrekompensowało. Po wyjeździe z Land4Travel kupiłem swoją terenówkę, następnym razem jadę swoim Defem.
  Rysiek, Gorzów
  Argentyna
 • Panowie, nie jest to taki hardcore jak obiecujecie :) niemniej wyjazd wart przeżycia, Gruzja po góralsku jest nie-sa-mo-wi-ta, a zepsuty samochód wymienili w 6h na inny, zuchy, nie straciłam nic z wyjazdu!
  Ania, Koszalin
  Gruzja po Góralsku

Napisz do nas i dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej na temat organizowanych przez Land4travel wyjazdów, odpowiemy na każdy mail

Adres email
Treść wiadomości:


land4travel.com

IT Service Tomasz Maj
81-629 Gdynia
ul. Stawna 1a/15
NIP 584-117-40-20

Tomek - tel. +48 603 499 338
Krzysiek - tel. +48 793 651 316

email: info@land4travel.com

×
Nowy gość wszedł na stronę
×
Nowy gość wszedł na stronę
×
Polecam!