Kirgistan i Uzbekistan 4x4

30.06. - 13.07.2019

2
państwa
2400
kilometrów
14
dni
6
trudność

To jedna z naszych dwóch ulubionych tras 4x4. Sami nie wiemy, która trasa nam się bardziej podoba - ta czy ta, wiodąca po samej Kirgizji. Naszą wyprawę 4x4 rozpoczynamy w Biszkeku - stolicy Kirgistanu, skąd udamy się w kierunku Kanionu Skazka. Bajkowy Kanion to jedna z największych atrakcji po południowej stronie jeziora Issyk Kul. Jezioro Issyk Kul to drugie co do wielkości jezioro obszarów górskich świata, po jeziorze Titicaca. Nastepnie po noclegu u Saszy w Tamdze, bardzo widokową trasą przez przełęcz Tosor, wjedziemy w malowniczą dolinę Małego Naryniu. Po uzyskaniu pozwolenia na przebywanie w strefie nadgranicznej, bardzo wymagającą droga dojedziemy do granicy z Chinami, zobaczymy okresowe jezioro KolSuu oraz XV w. karawansaraj w Tash Rabat.

W drodze powrotnej, jadąc drogą 100 serpentyn, odwiedzimy jezioro SongKol - jedno z naszych ulubionych w Kirgizji miejsc. Stamtąd najkrótszą droga udamy sie do Osh, gdzie przekroczymy granicę z Uzbekistanem, wjeżdżając do malowniczej Kotliny Fergańskiej. Wyprawę zakończymy w Taszkiencie, stolicy Uzbekistanu.

Będziemy biwakować nad brzegiem górskich jezior i rzek. Poznamy życie kirgizkich nomadów, nocując w pobliżu jurt, a chętnym zorganizujemy nocleg w prawdziwej kirgizkiej jurcie. Nad Song Kul sprawdzimy czy Kirgiz naprawdę nie schodzi z konia i wybierzemy się na konny trekking, a wieczorem posmakujemy kumysu. Poznamy smak prawdziwej przygody - jeśli droga będzie zasypana będziemy musieli przeprawiać się przy pomocy łopat, wyciągarek i ... własnych rąk.

Jest to wyprawa dla fanów rajdu "Camel Trophy", gdzie sukces gwarantowała dobra współpraca całej załogi. Wymarzona wyprawa dla pasjonatów fotografii oraz miłośników Azji Środkowej. To wyprawa, na której wszystko będziesz mógł, ale... niczego nie musiał.

Trasa została przygotowana specjalnie dla terenowych Land Roverów, w planach mamy zobaczenie najładniejszych miejsc Kirgistanu - jeziora Songkol, jezioro KolSuu, przełęczy Tosor i wielu innych. Nie obiecujemy luksusów - spać będziemy w namiotach, namiotach dachowych, a chętni będą mogli wybrać nocleg w przydrożnych guesthaus'ach. Po drogach Tien Szan pokonamy 3500 km, w 40% będą to drogi szutrowe, niekiedy trudne, ale zawsze bezpieczne. W kilku miejscach wysokości mogą sięgać prawie 4000 metrów. Najwyższa przełęcz ma 3950 metrów. Przewidywane temperatury od 0 do 40 stopni.

Zobacz trasę wyprawy

Trasa wyprawy:

 • Biszkek

  ... i wylądował
 • Tamga

  z wizytą u Saszy
 • Tosor

  wyzwanie 4x4
 • Naryń

  na skrzyzowaniu rzek
 • KolSuu

  czy to już Chiny?
 • TashRabat

  XV w. caravanserai
 • SongKol

  jezioro na 3016 m n.p.m.
 • Osz

  szukając króla Salomona
 • Kokand

  w Kotlinie Fergańskiej
 • Taszkent

  ja nie chcę wyjeżdżać!!!

Koszty uczestnictwa

Cena nie zawiera:

 • biletu na trasie Warszawa - Biszkek i Taszkient - Warszawa
 • wiz i opłat wizowych (jeśli byłyby potrzebne),
 • posiłków i restauracji
 • kosztów paliwa (z wyjątkiem sytuacji, kiedy jedziesz w samochodzie razem z prowadzącym)
 • biletów wstępów do atrakcji turystycznych

Pozostałe informacje:

 • samolot - W-wa - Biszkek i Taszkient - Warszawa (razem ok. 2000 pln). Można również skorzystać z lotu do Ałma-Aty (ok. 600 pln), taksówka do Biszkeku to koszt ok. 50$
 • paliwo - ok. 3 zł/l
 • noclegi w hotelach (2 - 3 noce) - ok 15$ od osoby,
 • restauracje - ok 75$ od osoby
 • dodatkowe atrakcje - ok 200$ od osoby

Uwaga:

Ceny lotów często się zmieniają! Obecnie bilety lotnicze kosztują około 2500 zł (przez Almaty 1800 pln). Pamiętaj, im prędzej kupisz bilet - tym będzie on tańszy.

Na naszych wyprawach to często Wy decydujecie co chcecie robić. Nasz plan wyprawy jest ramowy. Jest to możliwe, dzięki temu, że jesteśmy niezależni od od hoteli, kolejek, autobusów. Możemy zmieniać plany z dnia na dzień - jeśli tylko Wam to będzie pasowało. Jesteśmy klubem zrzeszającym podróżników, ludzi mających pasję i wspólne zainteresowania. Nie jesteśmy biurem podróży, chcemy pokazać Wam to co sami kochamy i zarazić Was miłością do podróży i odkrywania innych kultur. Dzięki temu, że nasze samochody są kompletnie wyposażone w sprzęt wyprawowy - w tym namioty dachowe, prysznice, kabiny prysznicowe, kuchenki, sprzęt do gotowania, potrafimy zorganizować wyjazdy taniej niż tradycyjne biura podróży. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Jeśli masz pytania zadzwoń +48 603 499 338

lub napisz info@land4travel.com

Dlaczego powinieneś pojechać właśnie z nami?

Dzięki możliwości wynajęcia kompletnie wyposażonych samochodów terenowych marki Land Rover Discovery II, możesz przeżyć niesamowitą przygodę w Polsce i za granicą

Zdjęcia z poprzednich wypraw

The gallery was not found!

Opinie naszych klientów

nie musisz nam wierzyć... ale oni już wiele razy wyjechali z nami :)
 • Marzenka, Sławno
  POLECAM

  @Land4travel dziękuję ślicznie, że mogłam razem z Wami zasmakować cygańskiego życia, a także poznać nową siebie.
  Mam nadzieję, że moja przygoda z LR dopiero się zaczyna.
  Pomogliście mi spojrzeć na życie z innej perspektywy.
  Bardzo, ale to bardzo, jeszcze raz serdecznie dziękuję.
  Do zobaczenia
  Marzenka
  Marzenka, Sławno
  Gruzja
 • Beata, Londyn
  Dziękujemy za niezapomniane wrażenia i pokazanie nam jak wspaniale można podróżować odkrywając mniej uczęszczane trasy i podziwiając piękno natury. Ten wyjazd to była dla nas BOMBA!
  Dzięki Wam pokochaliśmy Gruzję i Land Rovery 😆
  To Wy pokazaliście nam „inny wymiar podróżowania”. I za to szczere i ogromne dzięki!
  Było rewelacyjnie, organizacja na najwyższym poziomie, same pozytwy. Z Wami nie można było się nudzić! 🙂
  To na pewno nie był ostatni raz z Wami 😍
  Beata, Londyn
  Gruzja
 • Iwona, Wrocław
  Niezapomniana podróż z land4travel Uzbekistan - Gruzja!!! Wolność i poczucie bezpieczeństwa!!!! Dzięki wielkie!
  Iwona, Wrocław
  Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Gruzja
 • Ania, Gliwice
  Subiektywnie, raczej poza szlakiem, więc baaaardzo interesująco. Wspaniała organizacja. Wspaniali ludzie. Wspaniali uczestnicy. Moc wrażeń. Pamięć przepełniona 🙂 Dzięki land4travel
  Ania, Gliwice
  Kirgizja
 • Wyjazd z Krzyśkiem był przyjemnością, samochód był dobrze przygotowany, a jak pojawił się problem, to potrafił go od razu rozwiązać. Krzysiek dzięki swojej otwartości, łatwo nawiązuje kontakty i brata się z "lokalesami". 3 tygodnie w Ameryce Południowej były dobrze spędzonym czasem.
 • Zobaczyłam miejsca, gdzie do tej pory nie był nikt z moich znajomych! Pierwszy raz poczułam atmosferę zlotu miłośników aut marki Land Rover w Argentynie :) Chłopaki, gdzie jedziecie za rok?
 • Sporo czasu w samochodzie, ale tango w boskim Buenos mi wszystko zrekompensowało. Po wyjeździe z Land4Travel kupiłem swoją terenówkę, następnym razem jadę swoim Defem.
  Rysiek, Gorzów
  Argentyna
 • Panowie, nie jest to taki hardcore jak obiecujecie :) niemniej wyjazd wart przeżycia, Gruzja po góralsku jest nie-sa-mo-wi-ta, a zepsuty samochód wymienili w 6h na inny, zuchy, nie straciłam nic z wyjazdu!
  Ania, Koszalin
  Gruzja po Góralsku

Napisz do nas i dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej na temat organizowanych przez Land4travel wyjazdów, odpowiemy na każdy mail

Adres email
Treść wiadomości:


land4travel.com

IT Service Tomasz Maj
81-629 Gdynia
ul. Stawna 1a/15
NIP 584-117-40-20

Tomek - tel. +48 603 499 338
Krzysiek - tel. +48 793 651 316

email: info@land4travel.com

×
Nowy gość wszedł na stronę
×
Nowy gość wszedł na stronę
×
Polecam!