Polska - Gruzja - wyprawa 4x4

23.09. - 07.10.2019

7
państw
3400
kilometrów
14
dni
2
trudność

To chyba najmniej off-road'owy z naszych wyjazdów. Co bynajmniej nie oznacza, że będzie nudno. Wręcz przeciwnie. Stosunkowo niewielką ilość kilometrów przejechanych off-road'em zrekompensujemy mnogością atrakcji i miejsc, które są (a jeśli nie są, to powinny się znaleźć) na Waszych listach "must see". Będziemy jechali bocznymi, urokliwymi drogami, niezbyt szybko, tak aby móc nacieszyć się urlopem i mijanymi krajobrazami.

Wcześnie rano wystartujemy z Tbilisi, skąd bocznymi drogami pojedzimey do Vardzi. Skalne miasto-klasztor usytuowane na zboczu góry Eruszeli w południowej Gruzji, niedaleko miasta Aspindza. Stamtąd pojedziemy odiwedzić Timura - naszego dobrego znajomego, jeśli nie znajdziemy go w jego górskim siedlisku, to na pewno będzie w domu - w dolinie.

Od Timura, jadąc przez Batumi skierujemy się w stronę granicy gruzińsko - tureckiej. Później kultową drogą D901 przejedziemy przez góry pontyjskie i dotrzemy do Kapadocji. W kapadocji bedziemy mogli zobaczyć jak startują balony, a chętni beda mogli zobaczyć jak nasze Land Rovery wyglądaja z lotu ptaka.

Następny przystanek - Turcja i Istambuł. Ogrom tego miasta robi wrażenie. My wjedziemy do samego centrum, gdzie na strzeżonym parkingu zostawimy samochody, a sami pójdziemy w miasto. Zwiedzimy Błękitny Meczet i Hagia Sophia - budynek uważany za najwspanialszy obiekt architektury i budownictwa całego pierwszego tysiąclecia naszej ery.

Potem już tylko żabi skok do Burgas w Bułgarii, gdzie chwilę dłużej zabawimy. Jedni będą mogli poleżeć na plaży, inni odwiedzić Nesseber - miejscową mekkę turystów.

Następnie pojedziemy do Rumunii, gdzie w końcu spróbujemy trochę offroad'u. Później przejedziemy trasą Transfogarską - dokładnie tą samą, którą jechał Top Gear kilka lat temu. Na koniec - sprawdzimy czy legenda o Hrabi Drakuli jest prawdziwa i kim był Vlad Palownik. W Rumunii zobaczymy jeszcze serce Bukaresztu. Nie możemy też pominąć budynku rumuńskiego Parlamentu, który na każdym robi olbrzymie wrażenie.

Na kolejny nocleg zatrzymamy się już na Słowacji, nad urokliwym jeziorem, które odkryliśmy w zeszłym roku. Stamtąd będziemy mieli "rzut beretem" do Liptowskiego Mikulasa, gdzie odpoczniemy przed kolejnym odcinkiem wyprawy.

Kolejnego dnia rano wystartujemy w kierunku Gdańska. Niektórych pewnie będziemy mogli "zostawiać" po drodze :).

Zobacz trasę wyprawy

Trasa wyprawy:

 • Tbilisi

  i wystartowali
 • Vardzia

  wizyta w Sklanym Mieście
 • Timur

  czyli gruzińska gościnność
 • Kapadocja

  czyli skały z kapeluszami
 • Istambuł

  tu będzie tłoczno...
 • Złote Piaski

  chwila odpoczynku
 • Bukareszt

  z wizytą w Parlamencie
 • Trasa Transfogarska

  lubimy niebezpieczne szlaki
 • Tatralandia

  Litptowski Mikulas wita!
 • Gdańsk

  to już koniec???

Koszty uczestnictwa

Cena nie zawiera:

 • biletu na trasie Warszawa - Tbilisi
 • wiz i opłat wizowych,
 • posiłków i restauracji,
 • kosztów paliwa (z wyjątkiem sytuacji, kiedy jedziesz w samochodzie razem z prowadzącym)
 • kosztów winiet i przejazdów (z wyjątkiem sytuacji, kiedy jedziesz w samochodzie razem z prowadzącym)
 • biletów wstępów do atrakcji turystycznych

Pozostałe informacje:

 • samolot - W-wa - Tbilisi- ok. 1000 pln,
 • paliwo - ok. 3 zł/l
 • restauracje - ok 75$ od osoby
 • noclegi w hotelach - 3 - 4 noclegi - w zależności od pogody - ok 30$ za noc od osoby
 • dodatkowe atrakcje - ok 100$ od osoby

Uwaga:

Ceny lotów często się zmieniają! Obecnie bilety lotnicze kosztują około 1 000 zł. Pamiętaj, im prędzej kupisz bilet - tym będzie on tańszy.

Na naszych wyprawach to często Wy decydujecie co chcecie robić. Nasz plan wyprawy jest ramowy. Jest to możliwe, dzięki temu, że jesteśmy niezależni od od hoteli, kolejek, autobusów. Możemy zmieniać plany z dnia na dzień - jeśli tylko Wam to będzie pasowało. Jesteśmy klubem zrzeszającym podróżników, ludzi mających pasję i wspólne zainteresowania. Nie jesteśmy biurem podróży, chcemy pokazać Wam to co sami kochamy i zarazić Was miłością do podróży i odkrywania innych kultur. Dzięki temu, że nasze samochody są kompletnie wyposażone w sprzęt wyprawowy - w tym namioty dachowe, prysznice, kabiny prysznicowe, kuchenki, sprzęt do gotowania, potrafimy zorganizować wyjazdy taniej niż tradycyjne biura podróży. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Jeśli masz pytania zadzwoń +48 603 499 338

lub napisz info@land4travel.com

Dlaczego powinieneś pojechać właśnie z nami?

Dzięki możliwości wynajęcia kompletnie wyposażonych samochodów terenowych marki Land Rover Discovery II, możesz przeżyć niesamowitą przygodę w Polsce i za granicą

Zdjęcia z poprzednich wypraw

Opinie naszych klientów

nie musisz nam wierzyć... ale oni już wiele razy wyjechali z nami :)
 • Marzenka, Sławno
  POLECAM

  @Land4travel dziękuję ślicznie, że mogłam razem z Wami zasmakować cygańskiego życia, a także poznać nową siebie.
  Mam nadzieję, że moja przygoda z LR dopiero się zaczyna.
  Pomogliście mi spojrzeć na życie z innej perspektywy.
  Bardzo, ale to bardzo, jeszcze raz serdecznie dziękuję.
  Do zobaczenia
  Marzenka
  Marzenka, Sławno
  Gruzja
 • Beata, Londyn
  Dziękujemy za niezapomniane wrażenia i pokazanie nam jak wspaniale można podróżować odkrywając mniej uczęszczane trasy i podziwiając piękno natury. Ten wyjazd to była dla nas BOMBA!
  Dzięki Wam pokochaliśmy Gruzję i Land Rovery 😆
  To Wy pokazaliście nam „inny wymiar podróżowania”. I za to szczere i ogromne dzięki!
  Było rewelacyjnie, organizacja na najwyższym poziomie, same pozytwy. Z Wami nie można było się nudzić! 🙂
  To na pewno nie był ostatni raz z Wami 😍
  Beata, Londyn
  Gruzja
 • Iwona, Wrocław
  Niezapomniana podróż z land4travel Uzbekistan - Gruzja!!! Wolność i poczucie bezpieczeństwa!!!! Dzięki wielkie!
  Iwona, Wrocław
  Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Gruzja
 • Ania, Gliwice
  Subiektywnie, raczej poza szlakiem, więc baaaardzo interesująco. Wspaniała organizacja. Wspaniali ludzie. Wspaniali uczestnicy. Moc wrażeń. Pamięć przepełniona 🙂 Dzięki land4travel
  Ania, Gliwice
  Kirgizja
 • Wyjazd z Krzyśkiem był przyjemnością, samochód był dobrze przygotowany, a jak pojawił się problem, to potrafił go od razu rozwiązać. Krzysiek dzięki swojej otwartości, łatwo nawiązuje kontakty i brata się z "lokalesami". 3 tygodnie w Ameryce Południowej były dobrze spędzonym czasem.
 • Zobaczyłam miejsca, gdzie do tej pory nie był nikt z moich znajomych! Pierwszy raz poczułam atmosferę zlotu miłośników aut marki Land Rover w Argentynie :) Chłopaki, gdzie jedziecie za rok?
 • Sporo czasu w samochodzie, ale tango w boskim Buenos mi wszystko zrekompensowało. Po wyjeździe z Land4Travel kupiłem swoją terenówkę, następnym razem jadę swoim Defem.
  Rysiek, Gorzów
  Argentyna
 • Panowie, nie jest to taki hardcore jak obiecujecie :) niemniej wyjazd wart przeżycia, Gruzja po góralsku jest nie-sa-mo-wi-ta, a zepsuty samochód wymienili w 6h na inny, zuchy, nie straciłam nic z wyjazdu!
  Ania, Koszalin
  Gruzja po Góralsku

Napisz do nas i dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej na temat organizowanych przez Land4travel wyjazdów, odpowiemy na każdy mail

Adres email
Treść wiadomości:

land4travel.com

IT Service Tomasz Maj
81-629 Gdynia
ul. Stawna 1a/15
NIP 584-117-40-20

Tomek - tel. +48 603 499 338
Krzysiek - tel. +48 793 651 316

email: info@land4travel.com

×
Nowy gość wszedł na stronę
×
Nowy gość wszedł na stronę
×
Polecam!