Gruzja foto-wyprawa 4x4

1.09. - 7.09.2019

1
państwo
600
kilometrów
7
dni
5
trudność

Ten wyjazd do Gruzji to połączenie typowej wyprawy 4x4 oraz pleneru fotograficznego i przeznaczony jest dla każdego lubiącego robić zdjęcia w podróży. Foto-wyprawa rządzi się odmiennymi prawami niż "zwykła" wyprawa offroadowa i zupełnie innymi niż zwykład wycieczka z biura podróży. W miejscach, w których "typowy autokar turystów" wysypałby się na 5 minut, aby zrobić szybkie zdjęcia, my zatrzymamy się na pół godziny, a może i dłużej. Zamiast pędzić do przodu, skupimy się na obserwowaniu krajobrazu i otoczenia. Poczujemy to, co nam oferuje natura, postaramy się wyszukać ciekawy motyw oraz sprawdzimy, jak można go sfotografować. W trakcie foto-wyprawy będziemy też oczywiście polowali na ciekawe warunki pogodowe i interesujące światło.

W trakcie każdego z takich postojów będziemy mieć dla Was czas na luźne rozmowy o podstawach o fotografii, teorię oraz praktykę. Zaprosimy Was do wyrażania swoich opinii, Waszych oczekiwań czy wątpliwości. Przez całą wyprawę do Waszej dyspozycji będzie prowadzący, który będzie służył Wam swoim doświadczeniem, pomocą i odpowie na Wasze fotograficzne pytania. W dużej mierze, to też od Was będzie zależało, o czym będziecie chcieli posłuchać :)

Specyfika wyprawy 4x4 sprawi, że nie będziemy się skupiali na ciemni cyfrowej i analogowej, jednak w trakcie wieczornych spotkań zaprosimy Was do dyskusji na ten temat.

Podczas foto-wyprawy nie zapomnimy o tym, że jedziemy samochodami terenowmi, ani tym bardziej, że jesteśmy w Gruzji. Dzięki wyprawowo wyposażonym Land Rover'om dotrzemy w miejsca niedostępne dla "zwykłych" turystów. Zobaczymy malowniczo położoną wieś - twierdzę - Shatili, z 60 wieżami, łączącymi się ścianami lub pomostami. Jest to miejsce zdecydowanie warte 100 km offroadu. Z Shatili - jedną z najniebezpieczniejszych dróg świata pojedziemy do Omalo. Nie oznacza to jednak, że będziemy walczyli o życie na każdym kilometrze trasy, choć u niektórych osób widoki podniosą poziom adrenaliny. Droga - Alvani - Omalo jest najwyżej biegnącą droga samochodowa na Kaukazie, a Przełęcz Abano (2950 m n.p.m.) stanowi jej najwyższy punkt.

Podczas foto-wyprawy, będziemy chcieli Wam przekazać i omówić z Wami między innymi:

 • Kompozycja: główne zasady.
 • Trójpodział, złoty podział i inne - po co to komu?
 • Trójkąt ekspozycji - jak działa przysłona, czas otwarcia migawki i ISO - ich wzajemny wpływ względem siebie.
 • Światło w krajobrazie - czy jest ważne?
 • Tryby aparatu - co warto wiedzieć o trybie manualnym, kiedy korzystać z trybów pół-automatycznych? Czy można ufać automatyce?
 • Ciemnia cyfrowa/analogowa - czy obrabiać zdjęcia? Wady/zalety vs oczekiwania.
 • Każde inne fotograficzne (i nie tylko) pytanie :)

Uprzedzając Wasze pytania - Czy muszę być fotografem aby się przyłączyć do fotowyprawy?

Nie, nie ma takiej potrzeby. Wyprawa jest przeznaczona dla każdego niezależnie od poziomu zaawansowania. Czysto teoretycznie możesz zabrać ze sobą tylko smarftona i przyłączyć się jako wolny obserwator. Jeśli fotografia to dla Ciebie coś więcej - to na pewno uda nam się pokazać Tobie jak połączyć zwiedzanie z fotografowaniem. Sporo wiedzy można też będzie zdobyć przez wspólne fotografowanie oraz moderowane dyskusje w gronie uczestników.

Co zabrać:

 • Aparat - to nieodłączny ekwipunek fotowyprawy. Może się przydać szeroki zakres ogniskowych. Zoom mile widziany - będziemy wam chcieli pokazać nie tylko jak robić pejzaże, ale też jak szukać "ciasnych kadrów". Marka aparatu nie jest istotna - mówi się, że najlepszy jest ten, który akurat mamy pod ręką.
 • Statyw - przyda się. O ile pogoda nam na to pozwoli będziemy starali się złapać jak najwięcej światła o wschodzie i zachodzie słońca. Statyw wtedy się przydaje. Wytłumaczymy wam też przykłady użycia.
 • Pozostałe akcesoria według uznania (np. filtry). Przed wyjazdem oczywiście służymy poradą gdybyście mieli wątpliwości co ze sobą zabrać.

Naszym foto-opiekunem będzie Tomasz Woźniak - fotograf i podróżnik, a zawodowo architekt IT. W 2006 r. kupił swój pierwszy cyfrowy aparat i ruszył w podróż do Anglii. Rok później zawędrował do Gruzji, gdzie rozpoczęła się jego przygoda z prawdziwą fotografią.

Podróż i fotografia stały się nierozłącznymi elementami jego życia. Na pytanie "dlaczego?" - z lekko szelmowskim uśmiechem na twarzy odpowiada sztampowo: "Lubię robić zdjęcia, bo to sprawia, że podróżuję. Podróżuję, bo lubię robić zdjęcia."

Jego ulubione motto to słowa Jacka Boneckiego: "Dziękuję słońcu za światło". W myśl tej zasady większość jego podróży jest podporządkowana poszukiwaniu światła i warunkom pogodowym i ciągłym sprawdzaniu "Gdzie jest słońce?".

Każda kolejna wyprawa sprawiała, że sięgał coraz głębiej w tajniki fotografii zbierając kolejne doświadczenia i podnosząc swoje umiejętności.

W ciągu ostatnich lat na liście krajów sfotografowyanych krajów znalazła się większa część Europy w tym ulubiona Norwegia oraz takie miejsca jak Alaska, Arizona, Kamczatka, Nepal czy Namibia. Nie usiedzi w miejscu - za chwilę wyrusza w kolejną foto-wyprawę - tym razem nad zamarznięty Bajkał a chwilę później po raz kolejny na Islandię.

Trasa wyprawy:

 • Tbilisi

  ... i wylądował
 • Zhinvali

  na rozstaju dróg
 • Rafting

  a kiedy będziemy robili zdjęcia?
 • Datvisjvari Pass

  2 689 m n.p.m
 • Shatili

  60 wież mieszkalno - obronnych
 • Kierunek Omalo

  jedziemy do Tushetii
 • Przełęcz Abano

  2 850 m n.p.m.
 • Omalo

  Górne i Dolne
 • Tbilisi

  czas powrotu :(

Koszty uczestnictwa

Cena nie zawiera:

 • biletu na trasie Warszawa - Tbilisi i Tbilisi - Warszawa,
 • posiłków,
 • kosztów paliwa (z wyjątkiem sytuacji, kiedy jedziesz w samochodzie razem z prowadzącym)
 • biletów wstępów do atrakcji turystycznych

Pozostałe informacje:

 • samolot - W-wa - Tbilisi - W-wa - 891 pln (wylot z Warszawy 01.09. o 22.25, wylot 7.09. z Tbilisi 04.55)
 • noclegi w hotelach (2-3 noce) - ok. 15$/osoba/noc,
 • paliwo - ok. 3 zł/l
 • restauracje - ok 75$ od osoby
 • dodatkowe atrakcje - ok 50$ od osoby

Uwaga:

Ceny lotów często się zmieniają! Obecnie bilety lotnicze kosztują około 900 zł (lot bezpośredni z Warszawy). Pamiętaj, im prędzej kupisz bilet - tym będzie on tańszy.

Na naszych wyprawach to często Wy decydujecie co chcecie robić. Nasz plan wyprawy jest ramowy. Jest to możliwe, dzięki temu, że jesteśmy niezależni od od hoteli, kolejek, autobusów. Możemy zmieniać plany z dnia na dzień - jeśli tylko Wam to będzie pasowało. Jesteśmy klubem zrzeszającym podróżników, ludzi mających pasję i wspólne zainteresowania. Nie jesteśmy biurem podróży, chcemy pokazać Wam to co sami kochamy i zarazić Was miłością do podróży i odkrywania innych kultur. Dzięki temu, że nasze samochody są kompletnie wyposażone w sprzęt wyprawowy - w tym namioty dachowe, prysznice, kabiny prysznicowe, kuchenki, sprzęt do gotowania, potrafimy zorganizować wyjazdy taniej niż tradycyjne biura podróży. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Jeśli masz pytania zadzwoń +48 603 499 338

lub napisz info@land4travel.com

Dlaczego powinieneś pojechać właśnie z nami?

Dzięki możliwości wynajęcia kompletnie wyposażonych samochodów terenowych marki Land Rover Discovery II, możesz przeżyć niesamowitą przygodę w Polsce i za granicą

Zdjęcia z poprzednich wypraw

Opinie naszych klientów

nie musisz nam wierzyć... ale oni już wiele razy wyjechali z nami :)
 • Marzenka, Sławno
  POLECAM

  @Land4travel dziękuję ślicznie, że mogłam razem z Wami zasmakować cygańskiego życia, a także poznać nową siebie.
  Mam nadzieję, że moja przygoda z LR dopiero się zaczyna.
  Pomogliście mi spojrzeć na życie z innej perspektywy.
  Bardzo, ale to bardzo, jeszcze raz serdecznie dziękuję.
  Do zobaczenia
  Marzenka
  Marzenka, Sławno
  Gruzja
 • Beata, Londyn
  Dziękujemy za niezapomniane wrażenia i pokazanie nam jak wspaniale można podróżować odkrywając mniej uczęszczane trasy i podziwiając piękno natury. Ten wyjazd to była dla nas BOMBA!
  Dzięki Wam pokochaliśmy Gruzję i Land Rovery 😆
  To Wy pokazaliście nam „inny wymiar podróżowania”. I za to szczere i ogromne dzięki!
  Było rewelacyjnie, organizacja na najwyższym poziomie, same pozytwy. Z Wami nie można było się nudzić! 🙂
  To na pewno nie był ostatni raz z Wami 😍
  Beata, Londyn
  Gruzja
 • Iwona, Wrocław
  Niezapomniana podróż z land4travel Uzbekistan - Gruzja!!! Wolność i poczucie bezpieczeństwa!!!! Dzięki wielkie!
  Iwona, Wrocław
  Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Gruzja
 • Ania, Gliwice
  Subiektywnie, raczej poza szlakiem, więc baaaardzo interesująco. Wspaniała organizacja. Wspaniali ludzie. Wspaniali uczestnicy. Moc wrażeń. Pamięć przepełniona 🙂 Dzięki land4travel
  Ania, Gliwice
  Kirgizja
 • Wyjazd z Krzyśkiem był przyjemnością, samochód był dobrze przygotowany, a jak pojawił się problem, to potrafił go od razu rozwiązać. Krzysiek dzięki swojej otwartości, łatwo nawiązuje kontakty i brata się z "lokalesami". 3 tygodnie w Ameryce Południowej były dobrze spędzonym czasem.
 • Zobaczyłam miejsca, gdzie do tej pory nie był nikt z moich znajomych! Pierwszy raz poczułam atmosferę zlotu miłośników aut marki Land Rover w Argentynie :) Chłopaki, gdzie jedziecie za rok?
 • Sporo czasu w samochodzie, ale tango w boskim Buenos mi wszystko zrekompensowało. Po wyjeździe z Land4Travel kupiłem swoją terenówkę, następnym razem jadę swoim Defem.
  Rysiek, Gorzów
  Argentyna
 • Panowie, nie jest to taki hardcore jak obiecujecie :) niemniej wyjazd wart przeżycia, Gruzja po góralsku jest nie-sa-mo-wi-ta, a zepsuty samochód wymienili w 6h na inny, zuchy, nie straciłam nic z wyjazdu!
  Ania, Koszalin
  Gruzja po Góralsku

Napisz do nas i dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej na temat organizowanych przez Land4travel wyjazdów, odpowiemy na każdy mail

Adres email
Treść wiadomości:

land4travel.com

IT Service Tomasz Maj
81-629 Gdynia
ul. Stawna 1a/15
NIP 584-117-40-20

Tomek - tel. +48 603 499 338
Krzysiek - tel. +48 793 651 316

email: info@land4travel.com

×
Nowy gość wszedł na stronę
×
Nowy gość wszedł na stronę
×
Polecam!