Gruzja 4x4 - po afrykańsku

18/08 - 31/08/2019

1
państwo
2000
kilometrów
14
dni
5
trudność

[Wow-Herd-Effects id=1][Wow-Herd-Effects id=2][Wow-Herd-Effects id=3]

Wyprawę zaczynamy w Tbilisi, gdzie odbierzemy Was z lotniska. Za wstęp do prowadzenia samochodu 4x4 posłuży nam droga do Waszlowani. Jest to rozległy płaskowyż, znajdujący się w południowo - wschodniej Gruzji i zajmuje sporą część Kachetii. Kachetia jest nazywana spichlerzem Gruzji. To miejsce, słynne z żyznych ziem, wspaniałych owoców i doskonałych win :). Wizyta w winnicy będzie obowiązkowa :).

Po żyznej części Kachetii wjedziemy do Parku Narodowego Gruzji - Waszlowani. Jest to miejsce, które bardziej przypomina sąsiedni Azerbejdżan. Niektórzy twierdzą, że to kawałek Afryki w Gruzji. Zabierzemy Was w podróż przez sawannę i półpustynie. Pojedziemy wyschniętymi korytami rzek i prawdopodobnie nie spotkamy nikogo przez wiele, wiele godzin. Będziemy podróżowali wzdłuż granicy gruzińsko - azerskiej, po drodze odprawiając się na granicznych postach. Zobaczymy potężne gruzińskie psy, które choć groźnie wyglądają, to za kawałek jedzenia zrobią dla Was wszystko. Waszlowani to nasze zdecydowanie najbardziej ulubione miejsce w Gruzji. Oczywiście nie zapomnimy o zabytkach Gruzji - z serii tych, które należy zobaczyć. Szutrami dojedziemy do wulkanów błotnych, gdzie bulgocze chłodna woda, gaz i ropa. To miejsce, gdzie zamiast strumieni gorącej lawy zobaczymy jęzory kolorowego błota. Potem dojedziemy do Udabno, gdzie będziecie mogli pojechać konno do Dawid Gareja. Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie Vardzia - skalne miasto królowej Tamar.

Z Vardzi, starą szutrową drogą pojedziemy do Batumi, gdzie sprawdzimy, czy rzeczywiście świt dźwięczy cykadami, jak śpiewały Filipinki w swoim przeboju... Noc spędzimy w Kobuleti - typowym nadmorski kurorcie.

Znad brzegu Morza Czarnego, przez Zugdidi i Mestię, częściowo wybetonowaną drogą dojedziemy do Ushguli. Mestia razem z obszarem Górnej Swanetii wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto wspomnieć, że Ushguli leży u stóp Szchary, najwyższego szczytu Gruzji (5193 m n.p.m.), który jako pierwsi zdobyli Polacy: Jakub Bujak i Stefan Bernadzikiewicz. To wejście miało miejsce w 1935 roku.

Z Ushguli pętlą przez Zeskho i pojedziemy do Chiatury - miasta kolejek linowych, rodem z lat 50 ubiegłego stulecie. Później przez Gori - miasto, gdzie urodził się Stalin i Mcchetę - siedzibę władz kościelnych Gruzji, dojedziemy do Tbilisi, gdzie zakończymy naszą wyprawę.

Trasa została przygotowana specjalnie po to, aby wykorzystać wszystkie możliwości terenowe Land Roverów. Nie obiecujemy luksusów - spać będziemy w namiotach dachowych, a chętni będą mogli wybrać nocleg w przydrożnych hotelach guesthaus'ach. Nie zawsze to będzie jednak możliwe. Po drogach Gruzji pokonamy 2000 km, w 40% będą to drogi szutrowe, niekiedy trudne, ale zawsze bezpieczne. Na przełęczy Abano wysokość osiągnie 2936 m n.p.m. Przewidywane temperatury od 10 do 40 stopni.

Zobacz trasę wyprawy

Trasa wyprawy:

 • Tbilisi

  ... i wylądował
 • Dedoplis Tskaro

  brama do Afryki
 • Waszlowani

  kawałek Afryki w Gruzji
 • Udabno

  Gruzin jeździ konno
 • David Gareja

  z wizytą u mnichów
 • Vardzia

  skalne miasto
 • Batumi

  i chwila odpoczynku
 • Mestia, Ushguli

  zdobyć wieżę obronną
 • Mccheta

  na skrzyżowaniu rzek
 • Tbilisi

  ... musimy już wracać?

Koszty uczestnictwa

Cena nie zawiera:

 • biletu na trasie Warszawa - Tbilisi i Tbilisi - Warszawa,
 • posiłków,
 • kosztów paliwa (z wyjątkiem sytuacji, kiedy jedziesz w samochodzie razem z prowadzącym)
 • biletów wstępów do atrakcji turystycznych

Pozostałe informacje:

 • samolot - W-wa - Tbilisi - W-wa - 891 pln (wylot z Warszawy 17.08. o 22.25, wylot 31.07. z Tbilisi 04.55)
 • noclegi w hotelach (2-3 noce) - ok. 15$/osoba/noc,
 • paliwo - ok. 3 zł/l
 • restauracje - ok 75$ od osoby
 • dodatkowe atrakcje - ok 100$ od osoby

Uwaga:

Ceny lotów często się zmieniają! Obecnie bilety lotnicze kosztują około 900 zł (lot bezpośredni z Warszawy). Pamiętaj, im prędzej kupisz bilet - tym będzie on tańszy.

Na naszych wyprawach to często Wy decydujecie co chcecie robić. Nasz plan wyprawy jest ramowy. Jest to możliwe, dzięki temu, że jesteśmy niezależni od od hoteli, kolejek, autobusów. Możemy zmieniać plany z dnia na dzień - jeśli tylko Wam to będzie pasowało. Jesteśmy klubem zrzeszającym podróżników, ludzi mających pasję i wspólne zainteresowania. Nie jesteśmy biurem podróży, chcemy pokazać Wam to co sami kochamy i zarazić Was miłością do podróży i odkrywania innych kultur. Dzięki temu, że nasze samochody są kompletnie wyposażone w sprzęt wyprawowy - w tym namioty dachowe, prysznice, kabiny prysznicowe, kuchenki, sprzęt do gotowania, potrafimy zorganizować wyjazdy taniej niż tradycyjne biura podróży. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Jeśli masz pytania zadzwoń +48 603 499 338

lub napisz info@land4travel.com

Dlaczego powinieneś pojechać właśnie z nami?

Dzięki możliwości wynajęcia kompletnie wyposażonych samochodów terenowych marki Land Rover Discovery II, możesz przeżyć niesamowitą przygodę w Polsce i za granicą

Zdjęcia z poprzednich wypraw

Opinie naszych klientów

nie musisz nam wierzyć... ale oni już wiele razy wyjechali z nami :)
 • Marzenka, Sławno
  POLECAM

  @Land4travel dziękuję ślicznie, że mogłam razem z Wami zasmakować cygańskiego życia, a także poznać nową siebie.
  Mam nadzieję, że moja przygoda z LR dopiero się zaczyna.
  Pomogliście mi spojrzeć na życie z innej perspektywy.
  Bardzo, ale to bardzo, jeszcze raz serdecznie dziękuję.
  Do zobaczenia
  Marzenka
  Marzenka, Sławno
  Gruzja
 • Beata, Londyn
  Dziękujemy za niezapomniane wrażenia i pokazanie nam jak wspaniale można podróżować odkrywając mniej uczęszczane trasy i podziwiając piękno natury. Ten wyjazd to była dla nas BOMBA!
  Dzięki Wam pokochaliśmy Gruzję i Land Rovery 😆
  To Wy pokazaliście nam „inny wymiar podróżowania”. I za to szczere i ogromne dzięki!
  Było rewelacyjnie, organizacja na najwyższym poziomie, same pozytwy. Z Wami nie można było się nudzić! 🙂
  To na pewno nie był ostatni raz z Wami 😍
  Beata, Londyn
  Gruzja
 • Iwona, Wrocław
  Niezapomniana podróż z land4travel Uzbekistan - Gruzja!!! Wolność i poczucie bezpieczeństwa!!!! Dzięki wielkie!
  Iwona, Wrocław
  Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Gruzja
 • Ania, Gliwice
  Subiektywnie, raczej poza szlakiem, więc baaaardzo interesująco. Wspaniała organizacja. Wspaniali ludzie. Wspaniali uczestnicy. Moc wrażeń. Pamięć przepełniona 🙂 Dzięki land4travel
  Ania, Gliwice
  Kirgizja
 • Wyjazd z Krzyśkiem był przyjemnością, samochód był dobrze przygotowany, a jak pojawił się problem, to potrafił go od razu rozwiązać. Krzysiek dzięki swojej otwartości, łatwo nawiązuje kontakty i brata się z "lokalesami". 3 tygodnie w Ameryce Południowej były dobrze spędzonym czasem.
 • Zobaczyłam miejsca, gdzie do tej pory nie był nikt z moich znajomych! Pierwszy raz poczułam atmosferę zlotu miłośników aut marki Land Rover w Argentynie :) Chłopaki, gdzie jedziecie za rok?
 • Sporo czasu w samochodzie, ale tango w boskim Buenos mi wszystko zrekompensowało. Po wyjeździe z Land4Travel kupiłem swoją terenówkę, następnym razem jadę swoim Defem.
  Rysiek, Gorzów
  Argentyna
 • Panowie, nie jest to taki hardcore jak obiecujecie :) niemniej wyjazd wart przeżycia, Gruzja po góralsku jest nie-sa-mo-wi-ta, a zepsuty samochód wymienili w 6h na inny, zuchy, nie straciłam nic z wyjazdu!
  Ania, Koszalin
  Gruzja po Góralsku

Napisz do nas i dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej na temat organizowanych przez Land4travel wyjazdów, odpowiemy na każdy mail

Adres email
Treść wiadomości:

land4travel.com

IT Service Tomasz Maj
81-629 Gdynia
ul. Stawna 1a/15
NIP 584-117-40-20

Tomek - tel. +48 603 499 338
Krzysiek - tel. +48 793 651 316

email: info@land4travel.com

×
Nowy gość wszedł na stronę
×
Nowy gość wszedł na stronę
×
Polecam!